Alüminyum, Alkol ve Parabenden Uzak Durun !
30/06 2019

ALÜMİNYUM, ALKOL VE PARABENDEN UZAK DURUN !

 

Doğru nemlendirici cildimizin nem dengesini korumasına yardımcı olurken, sert kimyasallar bunu engeller. Bu nedenle yeni bir ürün seçerken uzak durmanız gereken 3 madde vardır: alkol, alüminyum ve paraben.

Alkoller genellikle kokuların maskelenmesi için parfümlü ürünlerle gizlenir. Ancak alkol aslında cildinizi ciddi derecede kurutur. Cildinizin sağlığını feda etmeyecek kokulu bir ürün arıyorsanız bitki özleri ve uçucu yağları kullanan birini seçin.

Cilt bakım ürünlerinde saklanan alkoller gibi, alüminyum tuzları da cildimizde sıkıntı yaratan bir bileşendir. Çoğunlukla bu bileşeni, terlemeyi durdurmak için gözeneklerinizin tıkanması için bir ajan olarak kullanılan deodorant ve ter önleyicilerinde göreceksiniz. Ancak tıkanmış gözenekler sağlığınız için iyi değildir, cildinize ne kadar alüminyum tuzları içeren ürünler uygularsanız, o kadar az etkili olurlar.

Vücudunuz sert kimyasallara aşırı duyarlı değildir, bu nedenle onlara karşı savunmak için cilt hoşgörü yaratır. Vücudunuz zaten bu kimyasallara karşı koymaya çalıştığı için cildinize yaptığınız tüm bu zararı sonuçta damardığız demektir.

Bu yıl vücudunuzun sağlığını içten dışa doğru tedavi edebilmek için daha akıllı cilt bakımına sahip olun.

Hemen İletişime Geç

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki numaradan bize ulaşabilirsiniz.

0212 875 27 81